.

Demolice 3 objektů v obci Veřovice

Revitalizované plochy v centru obce

Název projektu: Demolice 3 objektů v obci Veřovice
Registrační číslo projektu: CZ.1.10/2.3.00/03.01182
Demolice 3 objektů přinesla nové možnosti pro rozvoj obecního centra ve Veřovicích

V letošním roce na jaře se naší obci podařilo začít s demolicí 3 objektů, které už nesloužily svému účelu, za pomoci finanční podpory z ROP NUTS II Moravskoslezsko. Chátrající budovy se nacházely v centru naší obce a představovaly možné ohrožení dospělých i dětí a ubíraly na kráse našemu společnému domovu. Za pomoci peněž z dotačního programu ROP jsme změnili tvář veřovického obecního centra v místo, které je možné nyní nabídnout k dalšímu rozvoji. Zdemolovány byly celkem 3 objekty (2 objekty č. p. 129 a 1 objekt č. p. 348) a jejich přilehlé plochy, kde se nacházela různorodá zeleň.

Chátrající domy obklopovalo velké množství stromů. Zeleň je pro kvalitní život v naší obci důležitá, a proto jsme se pokoušeli zachránit, co bylo v našich silách. Bohužel bylo zjištěno, že stromy jsou neplodné, nekvalitní, napadané škůdci a mají zničené polámané větve apod. Obec dala z těchto důvodů souhlas k jejich úplné likvidaci, aby byl dán prostor pro zcela nové možnosti využití rekultivovaného pozemku. Po dendrologickém výzkumu bylo rozhodnuto pro celkovou likvidaci 39 kusů zeleně v rámci dotčených pozemků.

Rekultivovaná plocha, která vznikla v rámci realizace projektu v obci Veřovice, je o velikosti 0,26 ha (2.617 m2).

Žadatelem projektu, jeho realizátorem a taktéž investorem (z pohledu dofinancování projektových výdajů) je obec Veřovice. Na vrub obecního rozpočtu jde 15 % z celkové částky uznatelných výdajů, zbylých 85 % z celkového plánovaného rozpočtu způsobilých výdajů bude financováno pomocí strukturálních fondů EU.

Blízké akce

Oslava osvobození obce s lampiónovým průvodem

Dne 04.05.2018

Místo: za Kulturním domem od 18,00 hod.

Závod pro každého majitele psa

Dne 01.05.2018

Místo: kynologické cvičiště Veřovice, informace www.kkverovice.websnadno.cz

Protidrogový vlak s programem pro děti (vstup zdarma)

Dne 26.04.2018

Místo: nádraží Frenštát p.R. 15,30 - 18,20 hod.

Novinky na webu

Nově přidané fotografie

Oficiální internetová prezentace obce Veřovice, Vytvořil Webtechgroup.cz | Prohlášení o přístupnosti